Učenici šestih i sedmih razreda imali su priliku učestvovati u dvodnevnoj radionici na temu:
„Maloljetnička delikvencija, vršnjačko nasilje, online sigurnost i prevencija vršnjačkog ponašanja, te razvijanje socijalnih vještina i odgovornosti kod mladih.“
- Radionica je održana 4. i 5. novembra 2025. godine, a pripremili i vodili su je volonteri Udruženja mladih BaUM Banovići u saradnji sa Centrom za socijalni rad Banovići.
-Cilj radionice bio je da se kroz razgovor, interaktivne aktivnosti i zajednički rad podstakne svijest mladih o važnosti pozitivnog ponašanja, empatije, sigurnosti na internetu i međusobnog poštovanja.
,,Zajedno gradimo odgovorne i empatične generacije!